Z Tribalwars Wiki PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

PlemionaWiki: Na początek zacznijmy od przedstawienia twojej sylwetki jako zwykłego obywatela.
Powiedz coœś o sobie, jak lubisz spędzać wolny czas?
RedDevil9: Na imię mam Kamil, mam 24 lata. Interesuje się sportem a przede wszystkim piłką nożną. W wolnych chwilach lubię oczywiœście grać w plemiona jak i inne gry strategiczne:)
PlemionaWiki: Po za plemionami posiadasz jeszcze jakieœ hobby, na które lubisz więcej poœświęcić czasu?
RedDevil9: Kiedyœś to była gra w piłkę, niestety przez plemiona się człowiek rozleniwił i zostało tylko oglądanie kilku meczów tygodniowo. Ostatnio lubię także spędzać czas na siłowni.
PlemionaWiki: Jak dowiedziałeśœ się o grze plemiona? I jak wyglądały twoje początki?
RedDevil9: Dowiedziałem się od mojego starszego brata który też sobie całkiem dobrze radził swojego czasu. Dawał mi cenne porady, gdy ruszyłem na swoim pierwszym śœwiecie a więc było mi trochę łatwiej. Pierwszy śœwiat to był śœwiat 33 dociągnąłem tam do kilku wiosek niestety skradziono mi konto przez to że nie wylogowałem się w szkole z plemion:) później był świat 36 gdzie może jeszcze nie potrafiłem zbyt dużo ale zawziętoœścią przy farmieniu udało mi się osiągnąć pierwsze top 1
PlemionaWiki: Jaka jest twoja opinia na temat zmian jakie zostały wykonane przez okres twojej gry? Pozytywne czy negatywne.
RedDevil9: Po dłuższym zastanowieniu jednak negatywne. Według mnie plemiona powinny zatrzymać się w pewnym okresie gdzieœ około 50 śœwiata. od tego momentu wprowadzane nowinki raczej bardziej uprzykrzają grę niż jej pomagają. Osobiœście jak nie pogram kilka miesięcy i zarejestruje się na nowym œświecie bądź na szybkich to nie wiem co się dzieje i muszę pytać znajomych o co chodzi. Pewnie jak ktoœś teraz by wystartował po 3-4 latach przerwy to szybko by zrezygnował. Oczywiœście największy problem to wprowadzone nowe funkcje premium. Jeszcze pierwsze wersje np. który była na œświecie 76 nie przeszkadzała tak bardzo bo kupno flag czy większe wydobycie surowców aż tak dużo nie dawały i nie wydając w ogóle punktów premium można było być wysoko w rankingu ale to co zaobserwowałem na œświecie 90 odebrało mi chęć do gry i na żadnym wolnym œświecie już na pewno nie wystartuję.
PlemionaWiki: Wprowadzenie na rynku wymiany Punkty Premium - surowce , także w twojej opinii są błędem?
RedDevil9: Tak. Właśnie o to mi najbardziej chodzi. Postawienie pałacu w 5 dni nie jest normalne. A niestety takich czasów się doczekaliśmy przez tę funkcję.
PlemionaWiki: Czyli jak byœ miał do wyboru œświat bez farmingu oraz nieograniczone farmy z funkcjami to wybierasz opcję pierwszą?
RedDevil9: No właśnie nie wybieram żadnej opcji. Dlatego już nie będę grał. Na œświecie bez farmingu zagrałem raz, niestety sąsiad wiedząc kim jestem jako prawie jedyny na całym serwie poszedł nie w eko a w katapulty i zburzył mnie do zera, gdy w plemieniu nikt nie zrobił nawet 50 pikinierów i pomoc mi była niemożliwa. To mnie trochę zraziło. Zresztą co pewnie wielu zdziwi ja uwielbiam farmić
PlemionaWiki: Teraz temat jaki w tym wywiadzie jest priorytetowy, a mianowicie porozmawiamy o twojej karierze szybkich.
Zacznijmy od twojego miejsca TOP1 w rankingu TWTotal. Jakie to uczucie prowadzić w takim rankingu?
RedDevil9: Gdy zobaczyłem że istnieje coœ takiego jak TW TOTAL miałem jeden cel - znaleźć się na samym szczycie, mimo że dopiero zaczynałem swoją przygodę z szybkimi. Uczucie jest wspaniałe, bo żeby do tego dojśœć musiałem zagrać kilkaset rund i większoœć z nich wygrać. Ale jeszcze większą frajde mam ze swojej œśredniej zdobytych punktów. Śœledząc serwery zagraniczne nie widziałem żeby ktośœ się do mnie zbliżył pod tym względem.
PlemionaWiki: Jaki typ rund preferujesz? Czy to są te, które gramy od zera czy wolisz coœ już rozpoczętego?
RedDevil9: Chyba jednak bardziej te od zera, według mnie takie rundy mają większy sens i można bardziej pokazać swoje umiejętnośœci, ale rundy z wiekszą rozbudową też bardzo lubię. Nie lubię przede wszystkim jakiœchś wydziwnień typu reguła zagrody 5, szlachcic zbija poparcie od 1 do 100 itp.
PlemionaWiki: Lubisz naklikać się czasami w te A lub B?
RedDevil9: Tak, naklikam się ale mogę się napawać widokiem sporej przewagi nad konkurencją. Chociaż tego klikania jest coraz mniej dzięki rozbudowanemu AF
PlemionaWiki: Jako reprezentant polskich szybkich czujesz dumę, czy traktujesz to jako zwykły dodatek przy nicku na forum?
RedDevil9: Duma to chyba zbyt wielkie słowo bo to tylko gra, ale bardzo się ciesze że jestem w reprezentacji i na najbliższych mistrzostwach œświata zrobię wszystko co mogę żebyśœmy znów byli najlepsi na œświecie.
PlemionaWiki: Jak widzisz, aktualnie budowę reprezentacji? Czy można porównać w jakimœ stopniu do tej z początków?
RedDevil9: Niestety wtedy jeszcze nie grałem na SP, a więc nie wiem jak to dokładnie było. Wiem tylko że przez te 2-3 lata jak jestem w reprezentacji właśnie w tej chwili jest najwięcej robione i mam nadzieję że nasza praca na treningach zaowocuje bo skład robi się coraz lepszy i mamy kilka osób które mogą prowadzić teraz reprezentację jak stare gwiazdy
PlemionaWiki: Jako doœświadczony gracz szybkich jakie byśœ dał rady początkującym ale również tym, którzy od jakiegoś czasu poszukują własnego stylu gry?
RedDevil9: Na początku na pewno niech spróbują grać bardziej defensywnie żeby przyzwyczajać się do szybkoœści panującej na szybkich czyli tak zwaną taktykę czarnej szlachty. Według mnie najwiekszą uwagę powinni zwracać na mądre przejmowanie wiosek, przejmować powinno się wioski blisko siebie i zeskanowane gdzie przy przejęciu poniesie się małe straty. Można tym zyskać przewagę nawet gdy nie potrafisz się rozwijać jak najlepsi i nie mieć tak wyćwiczonych kontr i klinów. No i ja osobiœście jak przejmuje wioski to prawie wszystkie robię defensywne z dużą iloœcią zwiadu.
PlemionaWiki: Co sądzisz o graczach masowo podpisujących sojusze?
RedDevil9: Nie widzę w tym nic złego pod warunkiem jeœli nie są one później łamane. A niestety tak się zdarza bardzo często bo taki gracz nie ma co przejmować i praktycznie nie ma wyjścia. Osobiście coraz rzadziej mam jakieś sojusze oprócz kolegów z którymi gram od dłuższego czasu i nie muszę się obawiać zdrady
PlemionaWiki: Jaką ilośœć czasu pośœwięcasz na plemiona?
RedDevil9: A to bardzo różnie. Aktualnie gram tylko na szybkich i gram na ile czas pozwala. Nie raz nie gram żadnej rundki kilka dni a nie raz 3 dziennie co pochłania większość dnia. Jeśli chodzi o światy wolne dużo czasu poświęcalem do œświata 50 gdzie grałem sam, później grając w dwójkę można było się spokojnie wyspać i imprezować.
PlemionaWiki: Czy plemiona jakoœ wpłynęły na twoje życie?
RedDevil9: Chyba tak, poznałem dużo znajomych na plemionach z niektórymi spotkałem się osobiśœcie a nawet byłem na wakacjach (pozdrawiam Come18, napewno bardzo miło będę wspominał rozmowy na team speaku bądź na forum plemion
PlemionaWiki: Na koniec powiedz proszę o swoich planach związanych z plemionami.
RedDevil9: Tak jak mówiłem na wolne już nie wrócę na 100 % przez zmiany wprowadzone i brak czasu, w maju czeka mnie œślub a wiec nie będzie mi dane rywalizować na świecie numer 100. Na szybkich pewnie będę grał coraz rzadziej ale na tyle często żeby być dalej w reprezentacji
PlemionaWiki: Tak doszliœmy do końca wywiadu. Chciałbyśœ kogoœ pozdrowić czy coœ jeszcze dodać od siebie ?
RedDevil9: Tyle tych nicków przewinęło się przez te kilka lat że nie będę za bardzo nikogo ze znajomych wyróżniał, no może poza osobami które ze mną grały na koncie czyli LoveorHate, Kolejne Multi i Jkvuky i na pewno pozdrowię całe Plemię SPEED szczególnie te ze œświata 76 chyba nigdy nie zapomnę tego œświata i ile przeżyłem z tymi ludźmi, ciągle wierze że uda tam się jeszcze wygrać. No i największych konkurentów Qui, Nero, DzA, Remi i Ego Sum deus rywalizowanie z wami to była przyjemność
PlemionaWiki: Dzięki Keymil za udzielenie wywiadu.
RedDevil9: Również dziękuję. AVE SPEED!!!