Z Tribalwars Wiki PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Plemiona Wiki [W]: Na początku coś prostego i oczywistego, czego nie mogło zabraknąć: jak to się stało, że trafiłaś do Teamu?

Satynowa [S]: Zaprosił mnie Shadow ówczesny opiekun ModTeamu, po prostu wysłał mi zapytanie na pocztę czy byłabym zainteresowana, podejrzewam że ze względu na moją aktywność na forum oraz widoczną wszędzie błyskotliwość :)

[W]: Miałaś wtedy już większe doświadczenia ze społecznością, czy dopiero wchodziłaś w to wszystko?

[S]: Na forum zalogowałam się po roku gry w plemiona :) zupełnie przypadkiem, nie wiedziałam o istnieniu forum, może mnie to po prostu nie ciekawiło gra mnie pochłonęła ale pewnego dnia na naszym forum plemiennych ktoś wrzucił linka z FO i weszłam i stało się, złapałam od razu warna.

[W]: Pamiętasz za co on by?

[S]: Pamiętam

[W]: Zdradzisz nam?

[S]: Dostałam dwa ostrzeżenia na forum. Pierwsze za słowo "dupa", drugie za nadużywanie emotków. Post brzmiał tak: " co? :D :D :D :D :D :D " i dostałam drugiego warna

[W]: Zakończyło się banem, czy były to odległe od siebie warny?

[S]: Zakończyło się to banem. Nie wiedziałam o forum, a tym bardziej nie wiedziałam o istnieniu regulaminu forum :D. Weszłam z linka. Dopiero po pstryczku w nos przeszkoliłam się w tej dziedzinie :)

[W]: Jako SMod uczestniczysz w rekrutacji na moderatora, jak patrzysz na osoby z warnami i banami?

[S]: Bardzo wiele osób w teamie w ModTeamie znam z gry. Patrzę różnie, pamiętam niektóre osoby jak zaczynały swoje podwoje na forum i jak ja również na początku zaliczały karteczki, to zabawne.

[W]: Czy jest coś czego absolutnie nie wybaczasz potencjalnym kandydatom ?

[S]: Nie istnieje u mnie w słowniku słowo absolutnie. Ja popełniam błędy, mylę się, każdy ma prawo. Oczywiście muszą to być osoby które posiadają jakieś minimum kultury. Osoby już dojrzałe forumowo bo forum plemion jest specyficznym miejscem

[W]: Na czym ta specyfika polega?

[S]: Jest tutaj bardzo dużo emocji, to że grałam niegdyś bardzo aktywnie pozwala mi rozumieć te emocje jakie czasem się pojawiają, osoba pracująca na forum nie może działać szablonowo, musi umieć uspokajać te emocje oraz umieć nakłonić do dystansu, metoda jedynie "za złe karze za dobre wynagradza" nie zawsze tu się spełnia, na pewno tutaj trzeba prowadzić aktywny dialog z użytkownikami. No i jest to gra wojenna i sporo wojen z gry przenosi się na forum.

[W]: Czy sama grasz jeszcze aktywnie?

[S]: Bardzo bym chciała, niestety czas jakim dysponuję jest ostatnio bardzo ograniczony a gra nie jest łatwa, trzeba się jednak trochę poświęcić

[W]: W samym Teamie jesteś już 5 lat, to szmat czasu, można by się spodziewać że to już część i prywatnego życia, jest tak?

[S]: Najlepszego przyjaciela poznałam w Teamie, jest moją druga rodziną, przesiedzieliśmy na konferencjach tysiące godzin, tysiące godzin rozmów poważnych, żartów, wspólne spotkania, nie tylko te raz w roku. To dla mnie bardzo wiele znaczy. Jestem już prawie weteranem :D

[W]: Ile masz już za sobą takich corocznych zespołowych spotkań? Pamiętasz jakieś śmieszne wydarzenia?

[S]: Zawsze jest bardzo kulturalnie i w sumie o wszystkim można śmiało książkę napisać. Pomijając te wspólne coroczne spotkania to swego czasu jeździłam na wszystkie i jedno co na pewno można o tych spotkaniach powiedzieć to że było śmieszne, było przezabawnie , po tych spotkaniach krążyły różne gagi w Teamie nie tylko naszym, w wielu przypadkach, w większości przypadków to ja byłam komicznym akcentem tych spotkań, nie wiem zawsze mi się coś nie udało albo coś powiedziałam, albo... no tak jakoś zwykle wychodziło. Choć na co dzień jestem bardzo poważną osobą :D. Mam podać przykład?

[W]: Proszę.

[S]: Na przykład: karteczka "świeżo malowane" ja: ale popatrz Draku ta kartka jest stara, jakaś wymięta, zamoczona, ta ławka na pewno dawno już wyschła I... pach rękę na te ławkę, nooooo nie wyschła :(

[W]: Haha :D To musiało zabawnie wyglądać

[S]: No zabawnie to wyglądało jak wytarłam rękę w bluzę Draka

[W]: Gwiazda towarzystwa na zlotach, poważna i odpowiedzialna na co dzień, a jaka jesteś dla swoich ludzi z ModTeamu? Masz jakiś przepis na zarządzanie zespołem?

[S]: Bywam w życiu osobą odpowiedzialną za pracę zespołu, nie powiem że jest to moje ulubione zajęcie, nie lubię tego robić, ponieważ jestem indywidualistką, w życiu zawodowym opieram się na analizach i to zazwyczaj wystarczy by wiedzieć jaką drogę obierać i kierować na nią innych, tutaj na forum jest o wile ciężej, ta praca jest o wiele bardziej wymagająca jest też utrudniona z powodu możliwości komunikacji , normalnie czasem mina wystarczy aby pokierować na właściwe tory na forum to nie zadziała. Przepis, nie wiem czy w ogóle taki istnieje, zależy jaki jest zespół, jeśli mówimy o ModTeamie to uważam że niektórzy modzi mają większe umiejętności i kompetencje niż ja jeśli chodzi o działanie forum itp., mnie jedynie wyróżnia doświadczenie i proszę mi wierzyć ja większość problemów występujących na forum już przynajmniej raz przerabiałam, dlatego czasem bywam trudna. Jeśli chodzi o ModZespół to muszę powiedzieć że zawsze to była wspaniała ekipa, pełnych wigoru i pomysłów ludzi ale tak mocnego i dobrego składu nie mieliśmy chyba jeszcze nigdy z czego jestem bardzo zadowolona i dumna.

[W]: Podchodzisz osobiście do sukcesów i porażek swoich ludzi? Jak reagujesz na ich błędy?

[S]: Za bardzo, jak ktoś mnie trochę zna to wie że ja się zawsze bardzo przejmuję nawet jeśli tego nie okazuję, błędy popełnia każdy, ja również. Zawsze jeśli uznam że ktoś popełnia jakiś błąd powiem mu o tym, niestety ale nie znam innego sposobu aby zakomunikować taką informację i potem bywa różnie, czasem ludzie mówią "aaa sorry już poprawiam" czasem mówią "nie, to ty się mylisz bo..." i jeśli tutaj padnie argument który zmieni mój pogląd mówię "ok twój pomysł jest lepszy", tak też się zdarza. Jestem miłośnikiem dialogu więc myślę że wszystko jest do przegadania, ale bardzo cierpię z powodu porażek i jestem szczęśliwa z sukcesów moich ludzi.

[W]: Pozwól że jeszcze spytam na zakończenie - jest coś czego byś sobie w tej chwili najbardziej życzyła?

[S]: Nie powinnam. Raczej jest wiele rzeczy za które powinnam dziękować, ale możesz mi życzyć zdrowia dla mnie i mojej rodziny wytrwałości w dążeniu do celów i oczywiście zachowania tego wszechobecnego u mnie optymizmu.

[W]: Życzę Ci tego z całego serca. Dzięki serdeczne Aga za rozmowę :).

[S]: Ja również i pozdrawiam.