Z Tribalwars Wiki PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Plemiona Wiki [W]: Hej. Zaczniemy od pytania które zawsze i wszędzie musi paść. Jak trafiłaś do Teamu?

Fiolka [F]: Do napisania podania namówiły mnie dwie osoby, z którymi w tym czasie grałam. Pewnie nie jest to tajemnicą, że była to Yavala i encepence. Trochę się opierałam ale z racji, że lubię wyzwania i nie mogę usiedzieć na miejscu, po pewnym czasie uległam.

[W]: Twoje podanie długo było fenomenem wśród zespołu, dalej jest, ze względu na pewien drobny, nieco "łapówkowy" akcent. Wiesz o czym mowa?

[F]: Oczywiście, że wiem :). Spodziewałam się pytania na ten temat.

[W]: To jak to z tymi pierogami było?

[F]: To wcale nie była łapówka :). Po prostu pisałam podanie o przyjęcie do ModTeamu i wypełniałam poszczególne rubryki. Gdy doszłam do miejsca gdzie należało określić jakimi szczególnymi umiejętnościami możesz wspomóc Plemiona Forum zupełnie nie wiedziałam co tam wpisać, bo ani nic szczególnego nie potrafię robić, ani nie jestem "informatyczna", ani moje umiejętności nie są wyjątkowe, ani w życiu nie pisałam podań o przyjęcie na moderatora. Bez większego zastanawiania, słuchając mojego "diabełka" napisałam: "Ciężko określić. Potrafię lepić pierogi - w sam raz na zloty plemienne." Wtedy nie pomyślałam , że zrobię tym jakiś fenomen ani że będzie to postrzegane jako łapówka :)

[W]: Ale słowa dotrzymałaś, pierogi się pojawiły na zlocie?

[F]: Tak. Zrobiłam pierogi, które mimo upału cało dojechały na zlot. Nieliczni doświadczyli ich smaku.

[W]: Jesteś jedną z niewielu osób w zespole która łączy bycie w Teamie, w miarę aktywną grę i zajmowanie się rodziną, nie czujesz czasem zadyszki?

[F]: Co do aktywności w grze to bywa różnie :). Nigdy nie byłam w żadnej topce. Zdarza się, że nie zaglądam kilka dni (ciiiii bo mi wioski zabiorą), ale jak trzeba potrafię walczyć. Gra dla mnie to jednak głównie ludzie, a nie punkty. Co do zadyszki to chyba każdy czasami ją łapie, lecz gdy robimy to co nam sprawia przyjemność to zawsze znajdziemy na to czas. Myślę, że ważne jest też zorganizowanie i zaplanowanie sobie wszystkiego. Mnogość obowiązków sprawia, że nie rozczulam się nad błahostkami tylko dalej walczę z przeciwnościami. Poza tym nie znoszę nudy.

[W]: Moderowałaś forum szybkich światów, dużo różnią się od "wolnych"?

[F]: Światy szybkie są specyficzne. Forum jest dość "niespokojne", ale to może przez to je polubiłam :). Początki mojej moderacji sp były mozolne. Czasami nie wiedziałam o czym gracze mówią, ale wtedy z pomocą szli mi bardziej doświadczeni koledzy (dziękuję głównie Etriel).

[W]: SModeratorką zostałaś bardzo szybko, wiesz co było głównym czynnikiem prowadzącym do awansu?

[F]: Awans także mnie zdziwił. Do tej pory nie do końca wiem skąd tak szybko przyszedł, byłam zaskoczona tak jak i cały zespół, ale mam nadzieję, że radzę sobie na tym stanowisku. Myślę, że łatwość kontaktu i otwartość na innych przyczyniła się w znacznym stopniu do tego.

[W]: Pierogi potrafią niewątpliwie zdziałać cuda. Twoje podanie napisane było lekko i swobodnie, bez żadnego stresu, czy tak też przebiega Twoja praca w zespole?

[F]: Moje podanie było okupione pierogami z serem... Swoja pracę staram się wykonywać sumiennie i dokładnie niemniej jednak czasami zdarzają się stresujące sytuacje. Tego nigdy nie unikniemy, ale problemy są po to aby je przezwyciężać. Nikt nie jest wszechwiedzący i nieomylny. Czasami muszę zastanowić się zanim coś postanowię lub poprosić o radę. Bardzo lubię swój zespół, każdego z osobna i wyjątkowo, chociaż każdy jest inny, ma inny charakter i osobowość. Gdybyśmy wszyscy byli identyczni świat byłby nudny. Buziaki dla wszystkich :*


W tym miejscu musiała nastąpić chwilowa przerwa, podobno nie z powodu pierogów


[W]: Okay, to wracamy po przerwie, blask fleszy jednak męczy i onieśmiela. Mówisz że dobrze pracuje Ci się z zespołem, udało Ci się znaleźć przyjaciół wśród swoich ludzi, czy jeszcze za wcześnie na wielkie słowa?

[F]: Przyjaciel to wielkie słowo. Poznałam kilka osób na plemionach, z którymi mogę porozmawiać na każdy temat, o każdej porze dnia i nocy i zawsze mogę na nich liczyć. Bardzo cenię sobie te znajomości. Na plemionach można znaleźć naprawdę wartościowych ludzi.

[W]: Ile razy do tej pory miałaś okazję spotkać Team na żywo?

[F]: Do tej pory spotkałam się z osobami z Teamu tylko dwa raz (niestety), ale te spotkania długo pozostaną niezapomniane. Mam nadzieję, że ta liczba zmieni się w najbliższym czasie.

[W]: Jakie były Twoje pierwsze wrażenia po konfrontacji "w realu" z tak nieszablonowym środowiskiem?

[F]: Miałam lekkiego cykora przed pierwszymi spotkaniami, zupełnie niepotrzebnie. Otwarci ludzie, którzy sprawili, że ciągle się uśmiechałam. Bałam się, że "internetowy" czar pryśnie podczas konfrontacji na żywo, ale stało się wręcz przeciwnie, zaczarowali mnie :)

[W]: Jesteś stosunkowo niedługo w zespole, masz sporo znajomych w grze i ciągle jesteś jeszcze graczem, wpłynęło to kiedyś na Twoją pracę?

[F]: Zdarzyło mi się bronic konta podczas pracy, a nawet podczas gdy klient siedział naprzeciwko :). Raczej nie wpłynęło to na moje obowiązki, gdyż moja praca jest dość elastyczna terminowo (poza pewnymi wyjątkami), więc szybko to nadrobiłam następnego dnia. Gra nie jest priorytetem, gram kiedy mogę i nie poświęcam dla niej rzeczy dla mnie ważnych.

[W]: A czy fakt brania udziału w rozgrywce i posiadania znajomych z gry wpływa na pracę moderatora?

[F]: Na moją nie wpływa :). Zdarzało mi się dawać warny i bany ludziom z plemienia. Jeśli zasłużyli to dostali. Wiem, wiem, nie można moderować światów na których się gra ale gracze graja na różnych światach i czasem moi współplemieńcy podpadają akurat tam, gdzie ja moderuje. Strzeżcie się ^^

[W]: Czy coś zmieniło się w Twoim spojrzeniu na Zespół czy samą grę po dołączeniu do "ciemnej strony mocy"?

[F]: Ogólnie miałam mały kontakt z suportem przed dołączeniem do teamu (byłam grzeczna). Mimo to myślałam, że to takie niedostępne osoby, jednak okazało się, że są to całkiem "normalni" ludzie. No może nie do końca :P

[W]: Nie do końca? Co przez to rozumiesz?

[F]: Czy ktoś normalny gra w plemiona? Nie no żartuję :P

[W]: Jakby opisała siebie graczom którzy jeszcze nie mieli z Tobą styczności?

[F]: Są tacy ? Ogólnie to zła i zimna ze mnie kobieta więc lepiej nie mieć ze mną do czynienia ^^

[W]: Ciężko chyba będzie znaleźć kogoś, kto zgodzi się z tą opinią, ale nie nam zaprzeczać. Czy chciałabyś podzielić się jeszcze z czymś z graczami zanim zakończymy, oraz czego możemy Ci życzyć?

[F]: Chciałabym przypomnieć graczom, że Plemiona to gra internetowa, która nie może nam przyćmić życia realnego. Pamiętajcie o tym kiedy kolejny raz złamiecie regulamin. W każdym miejscu i czasie człowiek powinien mieć swój honor. Życzcie mi więcej cierpliwości do userów, oraz pomyślności w każdym aspekcie mojego życia.

[W]: Z całą Pewnością Ci tego życzymy Wiolu, serdeczne dzięki za poświęcony czas! :)

[F]: Ja również dziękuję.