Z Tribalwars Wiki PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Omówienie sytuacji na świecie 85

Początkowa faza

Powstał 18 czerwca 2014 roku. Po około półtora roku mamy już sytuację dość klarowną, gdyż pozostały dwie koalicje i 5 plemion, które coś jeszcze znaczą na serwerze. Prowadzi na razie plemię SKR - Skromni (dowodzone przez Crvena Zvezda aktualnie Smóteczek); ~INK~ - INKOWIE (dowodzone przez Thomasch) oraz Cisza! - Be Quiet! (dowodzone przez Quality X-Line). Znajdują się też mniejsze plemiona jak WD oraz COSA. Reszta plemion odrywa już marginalne znaczenie dla końców świata.

Skupimy się trochę na początkowej fazie i budowie potęgi plemienia SKR. 20 czerwca został zawarty sojusz ścisły przez rodziny plemion NUOR, Veni, TC.E, [DEI] i -IX- - jest to pierwsza wroga koalicja przeciwko SKR. Zapoczątkowane zostało to przez Smóteczka, który założył plemię wilku graczy i po kolei rekrutowano tych lepszych. Już na samym początku były wojny z: IX na północnym zachodzie, Time na południowym zachodzie, Veni, Vidi, Vici na południu. Jedynym sojuszem na tym etapie było plemię Nigdy, wraz z którym planowano podbój największej masówki plemion VVV (Veni-Vidi-Vici).

Zamieszanie Paulika

Mapa z przed upadku -IX-

Ważnym etapem w wojnie przeciwko -IX- było odejście z SKR Paulika, który tworząc plemię L4 ściągnął do siebie cały trzon plemienia -IX-. L4 miał stworzyć poważne zagrożenie dla SKR, stało się inaczej gdyż szybko zostało rozwiązane i nastąpił powrót do SKR Paulika. Część graczy z plemienia L4 grają do dzisiaj w SKR vidmoo, dostawca 1, podlasie, Arturussimus. Część stworzyła podległe pod SKR plemię Smurf, a gracze południa trafili do plemienia Time.

Obrona wyspy

Po powrocie do SKR Paulika włączenie zostali także gracze kry7822, Lady Falco , Złap Mnie, HetymanSom oraz szewa015, Shocky i inni. Konflikt pomiędzy niektórymi nie pozwalał na grę w takim gronie i szybko został stworozny dodatkowy front utworzony przez plemię Cela w składzie: Razgov, Lady Falco, kryy7822, kuberka5, sabaton666 oraz adam2103. Początkowo dobrze radzące sobie plemię wchłonęło dwóch graczy SKR. Ich podboje zostały zakończone na graczy Shocky oraz włączeniu się w wojnę plemienia ~INK~. Zapoczątkowało to koalicję SKR- ~INK~.

Mapa świata z tamtego okresu dobrze obrazuje w jakie sytuacji było plemię SKR.

Fuzja wrogiego plemienia z sojusznikiem

Dotychczasowo wszystko było pięknie SKR pozbywało się kolejno wrogów i zabezpieczało w odpowiedni sposób, ale nie może być idealnie. Wschód zaczyna być zagrożeniem z racji powstania plemienia Aeriels. To zmusiły do podpisania paktu pomiędzy plemionami w celu pokonania koalicji Veni - Vidi - Vici. Wszystko by było na pewno łatwiejsze gdyby nie zdrada plemienia Nigdy i wchłonięcie go przez tą koalicję plemion.

Mapa świata po tej fuzji

Na zachodzie problem z Celą oraz południe i ogromna koalicja Veni - Vidi - Vici powoduje większe zaangażowanie w walkę plemienia SKR, które bez większych problemów sobie radziło do tej pory. Plemię pomiędzy wyspą, a głównym członem SKR o nazwie TIME włączone zostało do Death.

Opisywana wyspa

Był to ważny punkt w celu szybkiego połączenia obu części. Szybko uporano się z tym problemem dobrym przykładem na to jest gracz GoToTheHell. Gracze, którzy utrzymali się koozik2, Kranczar, MatiMK10 włączeni zostali do plemienia SKR zbierając pozostałości po TIME i Death w tych rejonach. Każdy ruch w tym konflikcie musiał nastąpić szybko z racji zagorżenia od strony południowej.

Powrót do walki z Cela

Pokonanie odłamu Death powoduje pojawienie się łatwego i szybkiego sposobu na zakończenie konfliktu z Celą. Zaplecze Skromnych maja tu ważne znaczenie, gdyż obstawiono należycie front oraz były wysyłane spore ilości wojsk ofensywnych, ale to ZłapMnie, Shocky, Artur oraz shogunn z plemienia INK. Było to plemię dość ważne posiadające dobrych graczy. Ich istnienie w tamtym miejscu nie było nikomu na rękę i nie istniała inna możliwość.

Początek wojny Veni-Vidi-Vici vs SKR

Mapa po wykluczeniu Celi, a przed nowym wyzwaniem

Mapa przedstawia ogromne postępy plemion: Cisza, koalicji plemion V_U oraz rozrostem *MI*. Można też zauważyć trudną sytuację ~INK~ oraz ładne ustawienie się plemienia SKR przed wojną z VVV poprzez pakt z plemieniem INK, *MI* oraz Aeriels. W międzyczasie powstawała największa jak na ten moment koalicja plemion VVV oraz także trzy członowego V_U-VU-VU*. Początkowo koalicja VVV nie była łatwym celem z racji dość dobrej obrony oraz dobrej komunikacji poprzez zastępstwa. Kolejne akcje SKR nie powodziły się, a w międzyczasie plemię VU wchłonęło graczy Death tworząc jeszcze obszerniejszy front. Tutaj dopiero zaczyna się jakakolwiek działalność Ciszy jakim jest utrata wiosek będąc największym plemieniem na serwerze. Powoduje to podpisanie paktu pomiędzy SKR i Ciszą. Powstała w ten sposób koalicja antyVU. Cisza padała dość łatwo przed atakami VU, ale gdy im przyszedł zamiar podbojów SKR nadziali się na dość duży opór. Ułatwieniem było na pewno niezbyt dobra umiejętność graczy części VVV i łatwość w obstawieniu w ich pobliżu frontu. Dopiero około świąt bożego narodzenia 2014 zmienia trochę wygląd frontu poprzez pokonanie gracza MrStradivarius perfekcyjna akcja ze strony SKR w skład, której wchodzili: Gandzielog, MatiMK10, tiktakMiszcz, Smóteczek, Labotas, Kranczar oraz podlasie oznaczał upadek jednej z części frontu wchłonięte zostały także wioski gracza swanster.

Tak oto upłynął pracowity 2014 rok z wieloma ciekawymi zwrotami akcji, z których zwycięsko wychodziło jak dotychczas plemię SKR.

Świat 85 - 2015 rok

2015 rok już na początku daje otwarcie frontu poprzez dostęp do słabszych gracz, dzięki czemu przesuwa się front. Padają kolejni gracze koalicji, ale jak zwykle nie może obejść się bez zdrad.

Ciąg dalszy wojny z koalicją VVV oraz VU , zdrada sojusznika

Aeriels dotychczasowo nie działało dużo na froncie z Veni było bardziej przyglądającym się plemieniem. Łatwo zostało przekonane o wielkiej dominacji Veni co spowodowało zdradę plemienia SKR. To był największy ich błąd z racji, że nie byli w stanie bronić się przeciwko SKR i jak się okazało szybko padli uciekając do Veni, które było także na skraju upadku. Wszystko to spowodowało ucieczki koalicji plemion VVV oraz wcielenie do VU co przedstawia mapa: https://forum.plemiona.pl/showthread.php?112321-Kartografia/page15. W wojnie nic ta roszada nie zmieniła kolejne wioski z pozostałości Veni przebywających już pod sztandarem VU padały. Największym błędem VU było właśnie dopuszczenie do możliwości przyłączenia Veni, które zniszczyło morale wśród ich graczy VU. Ucieczki graczy z plemienia VU powodują także przyłączenie do plemienia SKR poprzez tych chcących jeszcze zaistnieć na świecie. Nie obeszło się w tym momencie bez załamania regulaminu poprzez wysłanie wojsk z kont Demetriusza i Zlotarianie. Oczywiście winowajcy tego haniebnego czynu zostali ukarani, ale i tak była to duża strata z racji stworzenia łatwych celi do przejmowania. SKR nie próżnuje i dąży do połączenia nowych graczy z resztą plemienia, w międzyczasie SKR zasila Piorte.k.

Mapa po upływie pięciu miesięcy 2015 roku

Nastaje powolny upadek koalicji plemion antySKR oraz powstaje nowe plemię o nazwie BM. Nowy twór stawia opór przez długi czas do momentu odejścia gracza ferfloc był to przełomowy moment. W dalszym ciągu było rozbijanie niedobitków z plemienia VU. Po 268 dniach kończy się największa wojna na świecie 85. Pozostałości po plemieniu VU trafiają do COSA oraz SKR, część kasuje konta pozostali tworzą plemię ~G~. Ten twór szybko pada wcielany w struktury SKR i COSA.

Tak oto wygląda świat w trakcie upadku plemienia VU

INK vs *MI*

W międzyczasie powstaje konflikt między plemionami INK i MI, który idzie w niezbyt dobrą stronę dla plemienia SKR jakim jest przewaga plemienia założonego przez gracza Kamis. Powoduje to pomoc defensywną dla INK`ów, które w miarę szybko uporali się z wrogiem w niespełna miesiąc z przewagi jaką posiadali Niesporcjusze pojawiły się spora strata.

Ustalenia kończąca świat i kolejna zdrada

Wszystko już przebiegało w odpowiednim kierunku SKR mając już tylko przed sobą Ciszę w kierunku, której od początku dążono. Pojawiły się pierwsze ustalenia na temat zakończenia świata, w którym było brane pod uwagę INK jako sojusznik. Skomplikowały się sprawy, gdy wchodziło w grę pokonanie Ciszy. Potajemne ustalenia pomiędzy Ciszą, a INK powodują 18 października 2015 roku wybuch kolejnej wojny. Koalicja SKR oraz COSA vs Cisza , INK oraz WD. Od początku wiadome było, że INK jest dobrze zorganizowanym plemieniem i poradzi sobie będąc w każdym położeniu, ale inaczej jest w kwestii Ciszy, która traci wioski hurtowo. Plemię SKR przez trwanie tego świata zostało trzykrotnie zdradzone i dotychczasowe zdrady zostały szybko pomszczone. Teraz konflikt ma o wiele większy zakres. Nie ma już plemion, które blokują jakikolwiek ruch zostało tylko pięć plemion, dwie koalicje. Jedno jest pewne szybko zakończenie świata nie nastąpi, gdyż nie ma wyraźnego przodownika jeśli spojrzy się na statystyki.

Bieżąca sytuacja na świecie 85 (styczeń 2016)