Z Tribalwars Wiki PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Typy Nowych Funkcji Premium

  • Obcięcie czasu budowy o połowę (10 Punktów Premium),
  • Natychmiastowe ukończenie budowy - możliwe, jeżeli do końca pozostało 10 minut lub mniej (10 PP),
  • Zmniejszenie kosztów budowy określonego poziomu budynku o 20% (30 PP),
  • Dodatkowe 20% produkcji wybranego surowca przez 7 dni (40 PP),
  • Handel z miejscowym kupcem w stosunku 1:1 (10 PP).


Powód wprowadzenia

Fragment wypowiedzi Opiekuna Projektu, cytat z Forum Ogólnego:

Środki pozyskane z ich sprzedaży pozwolą spojrzeć z optymizmem w przyszłość gry. Plemiona od dłuższego czasu nie są właściwie w ogóle reklamowane. Dzieje się tak, ponieważ koszty reklamy online stale rosły w ciągu ostatnich kilku lat (do tego stopnia, że pomimo krótkotrwałego wznowienia kampanii reklamowej po lekkim zwiększeniu zysków dzięki MK i AF, musiała ona znów zostać zatrzymana), więc Plemiona, przynosząc relatywnie mały zysk, w porównaniu do konkurencji (a nawet innych gier InnoGames) nie mogły skutecznie się promować. Stało się więc jasne, że jest to droga, którą można było iść tylko do pewnego momentu.

Naszych Graczy można podzielić na trzy grupy:

  • Gracze, którzy nie chcą albo nie mogą wydawać pieniędzy (grający bez Premium, MK i AF).
  • Gracze, którzy chcą wydawać małe kwoty na swoje hobby (korzystający z Premium, czasami też MK i AF).
  • Gracze, którzy mogą i chcą wydawać większe kwoty na swoje hobby, by zyskać dzięki temu jak najwięcej (korzystający z Premium, MK i AF, gotowi również na większe wydatki).


W związku z tym, wydaje się całkiem sensowne otwieranie światów tylko ze zwykłymi opcjami Premium (dla członków grupy 1 i 2), oraz zarazem światów z szerszymi możliwościami w tym zakresie (dla grupy 3). Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia nie byłoby bowiem niczym uzasadnione powstrzymywanie Użytkowników przed opłacaniem dodatkowych możliwości Premium, jeżeli tylko chcą to robić. Pozostawiamy więc każdemu Graczowi możliwość swobodnego wyboru preferowanego typu rozgrywki.

Opinie Społeczności

Początkowo, jak to często bywa, nowe opcje premium nie cieszyły się zbyt dużą popularnością i musiały przyjąć ogromną falę krytyki. Jednak po opadnięciu pierwszych złych wrażeń stały się szybko ważnym elementem społeczności. Pojawiły się plemiona specjalizujące się w zarządzaniu punktami premium, manewrujące zręcznie poszczególnymi funkcjami.
Istotną dla społeczności możliwością jest sposobność zarabiania punktów premium poprzez intensywne "farmienie" i sprzedawanie surowców premium.

Największym ukłonem w stronę graczy, zarówno tych "za" jak i tych "przeciw" jest nowy sposób otwierania światów - teraz gdy ma to miejsce, startuje świat bez nowych funkcji premium równolegle ze światem z tymi opcjami aktywnymi, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.