Z Tribalwars Wiki PL
Wersja z dnia 12:12, 21 lut 2011 autorstwa Martinika (dyskusja | edycje)

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tutaj zdobędziesz ważne informacje na temat bezpieczeństwa w Plemionach

Hasło do Twojego konta jest przechowywane i przesyłane w formie zaszyfrowanej. Nie ma możliwości jego poznania tą drogą. Jest jednak parę dróg którymi ktoś inny może przejąć Twoje hasło:

  • Wybrałeś bardzo łatwe hasło, które można łatwo odgadnąć
  • Logowałeś się do swojego konta za pomocą cudzego lub publicznego komputera i ustawiłeś opcję zapamiętania hasła na tamtym komputerze. Możliwe także, że ktoś podpatrzył jak wpisywałeś hasło.
  • Natknąłeś się na oszusta

Tutaj znajdziesz parę wskazówek, w jaki sposób ustrzec się przed stratą hasła. Może to brzmieć śmiesznie, ale nasze doświadczenia związane z obsługą graczy piszących do supportu wskazują, że większość z nich mogła spokojnie uniknąć problemów, gdyby zastosowali się do tych paru wskazówek.

  • Twoje hasło nie powinno zawierać Twojego imienia ani nazwiska. Nie należy używać hasła związanego z nickiem (np. nick: Andrzej, hasło: Andrzej12) ani imieniem właściciela. Nie powinno się także używać haseł w stylu "123456", "haslo", "qwerty" itp. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie kombinacji liter, cyfr i symboli specjalnych. Może to brzmieć skomplikowanie, ale wystarczy dodanie symbolu '!' w środku słowa, aby już zwiększyć siłę hasła. Tak samo jest z dodaniem przypadkowych cyfr, które nie mają żadnego prostego do odgadnięcia znaczenia.
  • Kiedy korzystasz z publicznego komputera, np. w szkole czy kafejce internetowej, bardzo istotne jest, byś nie wybierał opcji "Zalogować bez przerwy". Zawsze odmawiaj też, gdy przeglądarka proponuje Ci zapamiętanie hasła. Upewnij się również, czy na pewno nikt obok nie obserwuje jakie hasło wprowadzasz.
  • Nikt z członków obsługi Plemiona.pl nigdy nie będzie Cię prosił o podanie hasła. Nie ma wyjątków od tej zasady! Jeśli ktokolwiek w jakikolwiek sposób pyta o Twoje hasło, natychmiast zgłoś to do supportu, ponieważ masz do czynienia z oszustem chcącym ukraść Ci konto! Możesz być poproszony o podanie swojego hasła na jakiejś zewnętrznej stronie (innej niż strona startowa gry) - upewnij się najpierw czy jest ona do tego upoważniona. Wprowadzaj swoje hasło tylko wówczas gdy adres tej strony zaczyna się od "www.plemiona.pl/..." (nawet najdrobniejsza zmiana w adresie świadczy o tym, że nie jest to prawdziwa strona i powinieneś natychmiast to zgłosić). Strony używające naszej zewnętrznej autentyfikacji nie otrzymują Twojego hasła a jedynie potwierdzenie od nas, że jest ono poprawne. Obsługa gry nie rozsyła także żadnych maili ani wiadomości w grze z prośbą o wejście na jakąś stronę i wpisanie tam swoich danych. Jeśli otrzymasz taką wiadomość, to zapewne jest to próba zdobycia Twojego hasła.
  • Nie powinieneś nigdy używać tego samego hasła w różnych serwisach. A szczególnie istotne jest to, aby nie używać tego samego hasła na skrzynce e-mail, jakiego używasz podczas rejestracji konta na jakiejś stronie. Utrata skrzynki e-mail pociąga bowiem za sobą najgorsze konsekwencje. Jeśli utracisz hasło do konta, to możesz je odzyskać przy użyciu swojej skrzynki e-mail. Jeśli jednak stracisz dostęp także i do niej, to nie będziemy w stanie Ci pomóc. Pamiętaj, Twoje hasło to klucz do Twojego konta. Nie może dostać się w ręce inne niż Twoje. Jeśli wydaje Ci się, że ktoś poznał Twoje hasło - zmień je. Zmieniaj swoje hasło co pewien czas (np. co miesiąc-dwa).