Wioska

Z Tribalwars Wiki PL
Wersja z dnia 14:41, 21 sie 2012 autorstwa Martinika (dyskusja | edycje) (→‎Rekrutacja jednostek)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji

Przegląd wioski

Przegląd wioski dostarcza mnóstwa informacji o danej wiosce. W ten sposób możesz dowiedzieć się, na którym poziomie są poszczególne budynki, produkcja surowców, jednostki stacjonujące w wiosce oraz obserwować przesunięcia wojsk z danej wioski. Możesz wybierać między graficznym i klasycznym przeglądem wioski. Klasyczny przegląd wioski nadaje się bardziej dla graczy, którzy korzystają z bardzo wolnego połączenia z internetem. Dodatkowo posiadając konto premium, widzisz między innymi, jak długo będzie trwała budowa budynków, ilu handlarzy znajduje się w wiosce oraz kiedy przepełni się spichlerz.

Widok klasyczny wioski
Przegląd graficzny wioski

Surowce

By budować budynki, bądź szkolić wojska, potrzebujesz surowców, które otrzymasz automatycznie z tartaku, cegielni i huty żelaza. Surowce otrzymujesz również, nawet jeżeli nie logujesz się do konta.
Ilości surowców jakie dostajesz są zależne od poziomu Twoich budynków wydobywczych. Dodatkowo bardzo ważne jest rozbudowywanie spichlerza, abyś miał pewność iż wyprodukowane surowce nie przepadną. W prawym górnym rogu znajdziesz informację na temat obecnej pojemności swojego spichlerza oraz liczby posiadanych obecnie surowców.

Surowce.jpg

Na tym przykładowym obrazku widzimy, że maksymalna pojemność spichlerza wynosi 400000, a w naszym spichlerzu obecnie znajduje się: 400000 drewna, 369029 gliny i 141930 żelaza (informacje w pierwszej linii od góry). Z prawej strony tabelki, pod napisem "Produkcja" mamy informację, jaka jest produkcja godzinowa danego surowca. W tym przypadku wynosi odpowiednio: dla drewna 2623, dla gliny 2255, dla żelaza 1667 na godzinę.

Zmiana nazwy wioski

Nazwę wioski możesz zmienić. W tym celu musisz kliknąć na ratusz, następnie na dole, po lewej stronie w polu "Zmień nazwę wioski" musisz wpisać nową nazwę i kliknąć na "Zmień".

Nazwa wioski.jpg


Rozbudowa budynków

Jeśli chcesz postawić budynek, musisz udać się do ratusza i kliknąć na "Rozbuduj do poziomu X". Potrzebujesz pewnej ilości drewna, gliny i żelaza. Ilość ta jest zależna od rodzaju i poziomu budynku. Im wyższy poziom, tym więcej kosztuje surowców.

Dodatkowo niektóre budynki wymagają by istniały już inne budowle jako konieczny warunek do powstania. Przykładowo, możesz zbudować rynek tylko wtedy, jeśli spichlerz jest rozbudowany do pewnego poziomu. W ratuszu możesz zobaczyć te warunki oraz koszty.

Więcej na temat budynków dowiesz się w Przeglądzie budynków.

Ratusz.jpg
Posiadając konto premium wystarczy nacisnąć młoteczek, znajdujący się na budynku (w przeglądzie wioski), który chcemy rozbudować.Rekrutacja jednostek

Koszary


Swoje pierwsze jednostki możesz rekrutować w koszarach. Aby je zbudować, musisz wcześniej rozbudować ratusz do poziomu 3. Najpierw możesz szkolić tylko pikinierów. By szkolić inne jednostki, musisz najpierw wybudować kuźnię oraz wymagane budynki, jak stajnia (dla konnicy), czy warsztat (dla machin oblężniczych).Widok rekrutacji jednostek w koszarachW przeglądzie jednostek znajdziesz krótki opis na temat wymagań poszczególnych jednostek oraz ich właściwości.